З нагоди Всесвітнього Дня Вітру відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Відновлювальна енергетика» та «Першочергові заходи для виходу України із кризи»

16.06.2016 - 10:00

Енергія вітру на благо людині

Пост-реліз

Щороку 15 червня світова громадськість відзначає Всесвітній День Вітру. У різних країнах світу в цей день проводяться численні заходи, що пропагують екологічно чисте та поновлюване джерело енергії – вітер. Метою проведення Дня вітру, за ініціативою Європейської вітроенергетичної асоціації (EWEA) і Глобальної Ради з вітроенергетики (GWEC), є підвищення розуміння політиків і суспільства потенціалу та невичерпності вітрових ресурсів і позитивних ефектів, які дає широкомасштабне використання поновлюваних джерел енергії.

На сучасному етапі світового розвитку вітроенергетика – це одна з галузей промисловості, яка інтенсивно розвивається в світі. В 2015 році у вітроенергетику інвестовано більше 100 мільярдів доларів. Адже розвиток вітроенергетики вирішує багато проблем енергетичного,  економічного, екологічного та стратегічного характеру.

Впровадження альтернативних джерел енергії, до яких належить і вітроенергетика – суттєвий чинник подолання соціально-економічної кризи в Україні.

Для залучення уваги громадськості, Уряду, політиків, енергетичних компаній до широкомасштабного використання поновлювальних джерел енергії, 15 червня в конференц-залі громадської організації Українська академія наук (ГО УАН) за участю науковців, народних депутатів, керівників підприємств, з нагоди Всесвітнього Дня Вітру відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Відновлювальна енергетика» та «Першочергові заходи для виходу України із кризи».

 

Президент ГО УАН, доктор технічних наук, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, заслужений винахідник України Олексій Оніпко відкрив конференцію доповіддю «Енергетика рушійний чинник економічного розвитку України. Роль та проблеми впровадження альтернативних джерел енергії».

На конференції також були заслухані:

  •   реферативні доповіді:

Українські розробки в галузі альтернативної енергетики та їх практичне застосування в побуті і промисловості (доповідач – Нізар Аль-Ріфаї, УАН).

Роль науки і освіти у формуванні суспільства сталого розвитку в Україні (доповідач – доктор економічних наук, професор Леонід Шморгун).

Системний науковий підхід до подолання соціальної та екологічної кризи в Україні (доповідь доктора сільськогосподарських наук Едуарда Дегодюка зачитав Ігор Єленєв).

Соціально – економічна криза в Україні та шляхи її подолання (доповідач – професор Вінницького НАУ, доктор технічних наук Михайло Друкований).

Децентралізація системи управління та роль громадських організацій у соціально – економічному розвитку України (доповідач – директор ТОВ «Фірма 3В», кандидат економічних наук Олександр Жмурко).

Актуальні питання зовнішньо-торгівельної політики, як головного чинника розвитку економіки України» (доповідач – Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи інституту «Економічних досліджень та політичних консультацій»).

Соціально-політичний та економічний стан України (доповідач – народний депутат України від Радикальної партії, Дмитро Лінько).

Після доповіді народному депутату Дмитру Лінько присутні поставили чимало конкретних запитань, на які він щиро відповів і, крім того, повідомив про найближчі плани його однодумців у парламенті щодо припинення експорту сировини, боротьбу за розвиток машинобудування та індустріальних парків, лібералізацію податкового законодавства, створення національного агентства інвестицій і т. ін.

Роль банківської системи в економіці України (доповідач – президент Асоціації українських банків, заслужений економіст України Олександр Сугоняко).

  •   розширені доповіді:

Як ефективно модернізувати енергосистему України (доповідач – Борис Коробко).

Українські розробки в галузі альтернативної енергетики та їх практичне застосування в побуті і промисловості (доповідач – Микола Паславський, компанія «Gren Technologies»). У доповіді пан Микола повідомив про свої розробки, чим викликав у присутніх фахівців у галузі вітроенергетики та теплофізики багато запитань, на які були дані відповіді.

По закінченню, редакційною радою було підготовлено рішення та рекомендацій конференції для відправлення їх в КМУ та в ВРУ.

Джерело і фото товариство «Чернігівське земляцтво»