Участь УАН в Виставці-форумі “ЕНЕРГОСФЕРА”

28.03.2016 - 16:15

Інформаційне повідомлення

Про участь УАН в Виставці-форумі “ЕНЕРГОСФЕРА”

м.Одеса 24-26 березня 2016 року

24-26 березня 2016 р. Українська акдемія наук прийняла участь у Виставці-форумі “ЕНЕРГОСФЕРА” (м. Одеса, виставковий комплекс Одеського Морського торгівельного порту).

Організаторами виступили ТОВ «Центр виставкових технологій», Одеський регіональний центр енергоменеджменту та енергоефективності за офіційної підтримки Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України та Одеської обласної ради.

Українській Академії наук був наданий  приоритетний великий стенд який відкривав виставкову експозицію.

На стенді були представлені деякі розробки Інститутів і підприємств  УАН та наших партнерів у сфері енеогоефективності, використанні альтернативних та поновлюваних джерел енергії, захисту довкілля. Зокрема:

-     система моніторингу стану довкілля в режимі реального часу;

-     технології використання потенціалу “малої” вітроенергетики (“Ротор Оніпко”) та сонячної енергії (Геліо- концентратори);

-     технології переробки твердих (газогенератори і мобільні переробні комплекси) та рідинних відходів (очистка стічних скидів з можливістю отримання екологічного біопалива);

-     проект - енергоефективні дахи/будівлі;

-     зовнішня комбінована система фасадної термоізоляції та опалення, з функцією охололдження будівель у спекотні періоди;  

-     технологія швидкозбірного/розбірного модульного каркасного будівництва; 

-     технологія екологічно  чистого промивання та очищення від накипу котлів, теплообмінників, опалювальних систем та мереж водопостачання;

-     проектування, обладнання, заміна неефективного опалювання на сучасне енергозберігаюче економне обігрівання (в т.ч. з використанням  імпульсних електронагрівачів та альтернативних джерел енергії)

-     застосування в освітленні інтелектуальних систем керування

Під час роботи Виставки проводилась презентація окремих видань УАН та журналу “Винахідник і раціоналізатор”.

В Заходах Виставки прийняли участь Президент УАН - Лауреат Державної Премії України в галузі науки і техніки, д.т.н. - Оніпко О.Ф. та Голова Ради з екологічної безпеки, академік УАН - Орехов С.М.

Проведено ряд ділових зустрічей, зокрема, з представниками Одеських обласних та міських органів влади, організаторами Виставки-форуму, низкою інших структур та організацій.

Досягнуті домовленості, щодо подальшого співробітництва (вибір об'єктів для пілотного випробування окремих технологій, організації спільних заходів- практичних семінарів-практикумів, презентації і поширення інноваційних  технологій, розробки цільових регіональних Програм, залучення іноземних партнерів УАН до участі в реалізації конкретних Проектів, проведення спільної Міжнародної Виставки, створення показового центру інноваційних розробок УАН на базі Комплексу “Дім Павлових” тощо).

Разом з керівниками області і міста вирішено підготувати для підписання Меморандум про співробітництво Української академії наук між ОДА та міською адміністрацією Одеси та окремих господарських договорів.