Атаманюк Юлій Андрійович

Дата народження: 

01.09.1938

Обраний академіком Української академії наук у 1994 році по відділенню економіки і управління.

Перший проректор Державної академії житлово-комунального господарства, доктор філософії, старший науковий співробітник, доцент, професор, заслужений працівник сфери послуг України

Народився 1 вересня 1938 року в с. Білашки Тальнівського району Черкаської області в сім’ї вчителів. У 1957 році з Золотою медаллю закінчив Мошурівську середню школу Тальнівського району і в цьому ж році поступив в Українську сільськогосподарську академію, яку закінчив у          1962 році по спеціальності «Лісове господарство».

У 1962-1963 рр. працював лісничим Запруднівського лісництва Алуштинського лісгоспу Кримської області.

З 1963 по 1974 рр. працював на керівних посадах в Науково-дослідному і конструкторсько-технологічному інституті міського господарства Мінжитлокомунгоспу України. В 1966-1969 рр. – аспірант Української сільськогосподарської академії (кафедра лісової меліорації). Дисертацію захистив достроково (до закінчення терміну навчання в аспірантурі).

У 1974-1989 рр. працював завідувачем кафедри і одночасно деканом факультету в Інституті підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів міського господарства Мінжитлокомунгоспу України. В даному інституті (який згодом став Державною академією житлово-комунального господарства) підвищували кваліфікацію керівні працівники і спеціалісти України, Білорусії, Росії, всіх середньоазіатських і Прибалтійських республік бувшого СРСР.

З 1989 по 2000 рр. працював директором Міжгалузевого науково-технічного центру «Екологія».

З 2000 р. по 2011 рр. – перший проректор Державної академії житлово-комунального господарства.

Сфера творчих інтересів – комплекс природоохоронних проблем: питання озеленення та благоустрою міст і сіл, рекреаційне використання приміських лісів, лісова меліорація, урбоекологія.

Перелік наукових і методичних праць нараховує більше 250 найменувань.