Башун Вадим Васильович

Дата народження: 

06.05.1961

Обраний академіком Української академії наук у 2004 році по відділенню економіки і управління, отримав вчене звання доктора економіки у 2007 році (диплом  Е №15-004 від 03.05.2007 р., державний реєстр ДЕН №10-56049 від 02.07.2007 р.).
Депутат Київської обласної ради VI скликання, голова постійної комісії з питань фінансових технологій забезпечення розвитку Київської області.
Народився 06 травня 1961 року у місті Сатка, Челябинської області, Росії, в родині інженера-будівельника. Громадянин України. Освіта вища. Закінчив Харківський інститут інженерів залізничного транспорту ім.С.М.Кірова, за спеціальністю «Будівництво залізниць, шлях і шляхове господарство», присвоєно кваліфікацію інженера шляхів сполучення – будівельника (1981-1986).
Нагороджений почесними грамотами та подяками Київської обласної ради, Київської обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у соціально-економічний розвиток області, досягнення вагомих успіхів у професійній діяльності. Також нагороджений почесною грамотою та подякою Київським міським головою за вагомий особистий внесок у відродження українського козацтва, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм.
З 1978 по 1981 роки служба у лавах Радянської Армії при Київському вищому інженерному радіотехнічному училищі ППО.
Свою трудову діяльність розпочав у 1981 році в інституті «Украгртехбуд» на посаді старшого техніка. З 1982 по 1986 роки працював у системі «Київрембуд» РБУ, пройшов шлях від робочого до керівника будівельної ділянки. За час роботи на посаді начальника дільниці «Київрембуд» РБУ за моїм керівництвом було створено пейзажну лінію м. Києва, реконструйовано фасади та проїзну частину Андріївського узвозу, збудовано та реконструйовано ряд будівель та споруд Подільського району м.Києва.
У 1986 році був обраний другим секретарем Подільського районного комітету ЛКСМ України м.Києва. Здійснював управління загоном з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Іванівському районі Київської області. Роботу відмічено грамотами міськкому комсомолу.
З 1987 по 1989 роки працював комісаром Київського штабу студентських загонів Київського міського комітету ЛКСМ України. Здійснював організацію та управління поїздками студентських загонів по території колишнього СРСР та закордоном (НДР, Польща та ін.)
У 1989 році заступник командира – заступник завідуючого відділом Київського штабу студентських загонів Київського міського комітету ЛКСМ України.
З 1990 по 1991 рік працював прорабом в молодіжному житловому кооперативі «Мрія».
З 1991 по 1992 рік працював у Фонді підтримки малого підприємства та молодіжного підприємництва «Резерв» на посаді керуючого справами.
З 1992 по 1998 роки займав посади керівників підприємств «БАКС», «Поліпромсинтез», «Сівач». Було створено та налагоджено роботу цих підприємств, які на сьогоднішній день стали одними з провідних підприємств в газовій галузі та сфері будівництва і ізоляції нафтопроводів України.
З червня по грудень 1998 року працював помічником-консультантом народного депутата України у секретаріаті Верховної Ради України.
З грудня 1998 по 2000 рік працював начальником департаменту організаційної роботи НАК «Нафтогаз України». Організував роботи з будівництва споруди апарату НАК «Нафтогаз України», розподілення та оснащення офісних площ, розташування відділів та управлінь апарату, матеріально-технічного забезпечення працівників апарату, забезпечення автотранспортом та ін.
З 2000 по 2001 займав посаду Віце-президента ТОВ «Промислової компанії «ОЛМІ». За час перебування на посаді компанія увійшла в п’ятірку найпотужніших газотрейдерів України.
З грудня 2001 по серпень 2002 років працював заступником директора відкритого акціонерного товариства «Біомедскло». За час роботи підприємство розвинулось з рівня відстаючих до одного з найбільш їх платників податків в Житомирській області. На теперішній час ВАТ «Біомедскло» входить до трійки підприємств-лідерів по Україні в своїй галузі.
В цей же час приймав активну участь в діяльності громадської організації «Рада директорів Житомирської області», організував фінансову підтримку Фонду «Полісся» в рамках міської програми.
З серпня 2002 року по березень 2004 року президент торгівельного дому «Укрбіомедскло».
З квітня 2004 року по липень 2005 року працював у Державному комітеті природних ресурсів України – начальником управління господарського обслуговування та забезпечення роботи апарату.
З 2006 року депутат Київської обласної ради V скликання, голова постійної комісії з питань капітального будівництва, архітектури та інших інфраструктур області Київської обласної ради п’ятого скликання. Забезпечує реалізацію державної політики у галузі будівництва та реконструкції, архітектури та розвитку житлово-комунального господарства. Спрямовує роботу на подальше виконання завдань будівельної галузі області, зосереджує увагу на розгляді першочергово питань щодо будівництва соціальних об’єктів вкрай необхідних для населення області, здійснюю постійний пошук раціональних рішень в будівництві. Є постійним членом та приймаю активну участь у розгляді питань архітектурно-містобудівної ради Київської області.
У 2007 році присуджене вчене звання доктора економіки. Захистив дисертацію на тему «Раціональне використання нематеріальних ресурсів – складова зростання ефективності виробничої діяльності підприємства».
З 2010 року депутат Київської обласної ради VІ скликання, голова постійної комісії з питань фінансових технологій забезпечення розвитку Київської області.