Жовнірчик Ярослав Федорович

Дата народження: 

08.10.1950

Обраний академіком Української акадеиії наук у 2004  році по відділенню економіки  і управління

Заступник директора Науково-навчального інституту регіонального управління та місцевого самоврядування Академії муніципального управління, доктор наук з державного управління, професор, керівник секції з питань освіти, наукової діяльності відділення економіки і управління Української академії наук.

Народився 8 жовтня 1950 року, в с. Коропець, Монастириського району, Тернопільської області; громадянин України. Освіта – повна вища, закінчив Чернівецький державний університет, історичний факультет, викладач історії та суспільствознавства.

Доктор наук з державного управління, доктор філософії, академік Української академії наук.

Нагороджений Ювілейною медаллю "В пам'ять 1500-річчя Києва", 1992 рік; Медаллю "Ветеран праці", 1992 рік; Відзнакою Головдержслужби "За сумлінну працю", 2000 рік; Почесною грамотою Верховної Ради України, 2005 рік; Орденом св. ап. Андрія Первозванного ІІІ- ст., 2007 рік та Орденом св. вмч. Юрія Переможця ІІ- ст., 2010 рік.

Трудову діяльність розпочав у 1967 році вчителем англійської мови та фізичного виховання Гориглядської восьмирічної школи, Монастириського району, Тернопільської області. З 1968 по 1970 рік проходив військову службу в лавах Радянської Армії. З 1973 року по 1991 рік займався науковою, комсомольською та партійною діяльністю.

З 1992 року працює в державних органах виконавчої влади: спочатку в Київській обласній державної адміністрації; потім – з 1996 по 2005 рік працював у Адміністрації Президента України і в Секретаріаті Кабінету Міністрів України; державний службовець третього рангу.

Протягом всієї трудової діяльності активно працює над проблемами взаємодії центральних органів виконавчої влади з місцевими, вдосконаленням системи роботи з кадрами тощо. З 2006 року займається науково–педагогічною роботою: в Академії муніципального управління і Національній академії державного управління при Президентові України. Тісно співпрацює з вченими Української академії наук та інших наукових установ. Має понад п’ятдесят публікацій у періодичних та наукових виданнях з питань державного управління та місцевого самоврядування.

Являється автором монографії «Державне регулювання розвитку економіки регіонів та міжрегіональних економічних зв’язків: теорія, методологія, механізми», в якій визначено зміст основних компонентів державного управління на рівні регіону. Розглянуто напрями демократизації механізмів управління регіональним розвитком в Україні та запропоновано методичні рекомендації щодо оцінки ефективності регулювання економічних суб’єктів міжрегіональними державними і громадськими структурами. Є співавтором навчального посібника, методичних рекомендацій з питань розвитку територіальної організації місцевого самоврядування в Україні до дисципліни, яку викладає.