Кушнір Віктор Михайлович

Дата народження: 

25.03.1965

      Обраний академіком Української академії наук у 2015 році по відділенню економіки і управління.
Голова правління ПрАТ Страхова компанія “ІнтерЕкспрес”, член  Громадської ради  при неурядовій організації “Реанімаційний пакет реформ”(РПР) по реформуванню медицини  та підготовці медичної галузі до введення обов'язкового медичного страхування в Україні.
     Народився 25 березня 1965 року в селі Рожнятівка Томашпільського району Вінницької області в сім'ї колгоспників. В 1973 році пішов у перший клас Рожнятівської середньої школи. В 1980 році закінчив вісім класів Рожнятівської середньої школи та поступив на навчання до Київського технікуму залізничного транспорту на факультет "Експлуатація залізниць".
У червні 1984 року закінчив Київський технікум залізничного транспорту за спеціальністю «Експлуатація залізниць», здобув кваліфікацію технік — експлуатаційник. З червня 1995 по червень 2000 років заочно навчався у Харківській Державній Академії залізничного транспорту на факультеті “Організація перевезень і управління на залізничному транспорті” та здобув кваліфікацію інженера з організації перевезень і управління на залізничному транспорті. З червня 2007 по грудень 2010 заочно навчався у Київському Державному економіко-технологічному університеті транспорту за сеціальністю “Фінанси”, закінчив його з відзнакою та здобув кваліфікацію економіст. З 2012 року підготував ряд наукових статтей та рекомендацій, а саме,  “Про питання щодо економічного розвитку страхового ринку України”, “Аналіз економічного розвитку страхових компаній”, “Про стимулювання інвестиційної ефективності запровадження інноваційних методів страхування об´єктів нерухомості в Україні”, “Впровадження інтегральної моделі медичного страхування в Україні” та ін. У вересні 2015 року отримав дозвіл на здобуття вченого ступеня доктора філософії з економіки у докторантурі Міжрегіональної Академії управління персоналом.
Трудову діяльність почав   на станції Шостка Південно-Західної залізниці як молодий спеціаліст в якості чергового стрілочного поста. З листопада 1984 року по листопад 1986 року проходив строкову службу у  лавах Радянської Армії. З лютого 1987 року працював на посаді складача поїздів станції Київ-Московський Південно-Західної залізниці.  З серпня 1987 року працював на посаді маневрового диспечера станції Київ-Московський Південно-Західної залізниці. З квітня 1990 року  заступник начальника станції Київ-Московський Південно-Західної залізниці. З листопада 1992 року заступник начальника відділу вантажної та комерційної роботи Київського відділення Південно-Західної залізниці. З грудня 1993 року начальник відділу вантажної та комерційної роботи Київського відділення Південно-Західної залізниці. З жовтня 1997 року перший заступник начальника Київської дирекції залізничних перевезень.
З листопада 2000 року директор департаменту ЗАТ Страхова компанія "Інтер-Поліс". З січня 2005 заступник директора з страхування ЗАТ Страхова компанія "Інтер-Поліс". З липня 2007 року заступник Генерального директора ЗАТ Страхова компанія "Інтер-Поліс". З березня 2010 року перший заступник Голови правління ПрАТ Страхова компанія "ІнтерЕкспрес". З липня 2014 року по теперішній час Голова правління ПрАТ Страхова компанія "ІнтерЕкспрес". 
      За його безпосередньої участі  готувалися пропозиції щодо реформування медичної галузі, впровадження обов'язкового медичного страхування в Україні, аналіз економічного розвитку страхового ринку України, розробка механізмів інтегрального страхування в області медицини, вдосконалення ринку страхування та перестрахування в Україні. 
    Протягом трудової діяльності активно займається питаннями науково-технічного прогресу на підприємствах залізничної транспортної сфери та медичної галузі. Тісно співпрацює з вченими Української академії наук та інших наукових установ. Має понад 10 наукових рефератів, статей та рекомендацій, в яких висвітлює теоретичні і практичні засади інноваційної діяльності підприємств та медичних закладів залізничної  галузі. Його роботи досліджують економічний  розвиток страхової галузі залізничної інфраструктури України..
Кушніру В.М. притаманні  активна життєва позиція, цілеспрямованість, творчий пошук, природна ініціативність, багата внутрішня культура, високий рівень відповідальності, уміння працювати на результат. У колективах, де працював, Віктор Михайлович має високий авторитет  і користується повагою серед колег по роботі та керівництва завдяки своїй невтомній працелюбності, цілеспрямованості та вмінню об'єднувати колектив для досягнення високих результатів.