Сопільник Любомир Іванович

Дата народження: 

06.08.1960

Академік УАН (2011); Відділення юридичних наук. Нар. 06.08.1960 р. в м. Львові. Проживає у м. Львові; українець, громадянин України. Освіта: повна вища – технічна (Національний університет “Львівська політехніка”, 1982 р., інженер – механік, диплом з відзнакою), юридична (Академія МВС України, 1997 р., юрист – правознавець, магістр, диплом з відзнакою), економічна (ПВНЗ “Львівський університет бізнесу та права”, магістр, 2009 р., диплом з відзнакою). Начальник Наукового центру ГУМВС України у Львівській області, керівник сектора “Право” Західного наукового центру НАН України і МОН України, голова Антикримінального та Антитерористичного підкомітету у Львівській області, полковник міліції (в органах внутрішніх справ України з 1982 р.), доктор юридичних наук, доктор технічних наук, професор, Заслужений винахідник України, професор кафедри інституту права та психології Національного університету “Львівська політехніка”, академік Російської академії природознавчих наук, академік Міжнародної академії комп’ютерних наук та систем, Лауреат наукової премії ім. В.М. Глушкова, премії ім. В. Пікуля, заступник головного редактора Збірника наукових праць “Наукові записки Львівського університету бізнесу та права” (фахове видання України).
В 1997 р. захистив кандидатську дисертацію на тему: “Вимірювання параметрів електро – магнітних полів на автошляхах та аналіз їх впливу на ДТП”. В 2003 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук (тема дисертаційної роботи: “Розвиток теорії та засад формування нормативної бази безпеки дорожнього руху”), в 2012 р. – отримав науковий ступінь доктора юридичних наук (тема дисертації: “Адміністративно-правове забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні”).
Автор 220-ти наукових праць, в т.ч. 9-ти підручників, 8-ми навчально-методичних посібників, 3-х Державних стандартів України, учасник 52-х міжнародних та вітчизняних конференцій та симпозіумів, власник 4-х патентів: “Спосіб оцінки аварійно небезпечних ділянок автошляху” та “Автомобільний вимірювач – індикатор напруженості електро-магнітного поля”, розробник першої в світі теорії негативного впливу електро-магнітних полів на водіїв, що приводить до аварій. Має численні бойові, відомчі, наукові та релігійні нагороди.