Чеботар Іван Миколайович

Дата народження: 

10.03.1955

  Обраний академіком Української академії наук у 2015 році по відділенню економіки і управління.
  Директор Приватного Підприємства «МЕТКОН».
Народився 10 березня 1955 року у селі Мньов Чернігівського району Чернігівської області, в сім’ї колгоспника.  У 1972 році закінчив  середню школу. З 03.05.1973 по 22.05.1975 служба у Збройних Силах.
Середньо-спеціальну освіту отримав у 1978  році, закінчивши Ніжинський технікум механізації сільського господарства. Вищу освіту отримав, закінчивши в 1983 році Українську сільськогосподарську академію з відзнакою за спеціальністю інженер – механік. За період навчання очолював студентські загони по виконанню робіт в народному господарстві України.
У вересні 2015 року отримав дозвіл на здобуття вченого  ступеня доктора філософії з економіки у докторантурі Міжрегіональної Академії управління персоналом.
Трудову діяльність розпочав в 1986 році інженером-технологом  Всесоюзного науково-дослідницького конструкторсько-технологічного інституту. З 1988 року по 1991 рік працював  інженером – технологом Інституту зависоких твердих матеріалів АН УРСР. З 1991 року по 1994 рік працював  старшим інженером малого науково-виробничого підприємства «ЮГАТЕН». З 1994 року по 2000 рік директор МП «ІММЕХ». З 2000 року по теперішній час – директор Приватного Підприємства «МЕТКОН».
За його безпосередньої участі готувалися пропозиції щодо реформування транспортної галузі України, аналіз економічного розвитку підприємств транспорту, розробка механізмів забезпечення природоохоронних вимог у роботі автомобільного транспорту , методи стимулювання еколого-економічної ефективності запровадження електротранспорту в Україні, методи інвестування в економіку держави.
    За добросовістний труд та громадську активність Іван Миколайович нагороджений Подякою Київського міського голови, Подякою Генерального директора  КО «Київзеленбуд», двома Подяками Голови Солом’янської районної у місті Києві державної адміністрації.
Протягом трудової діяльності активно займається питаннями науково-технічного прогресу на підприємствах будіаельної сфери. Тісно співпрацює з вченими Української академії наук та інших наукових установ. Має понад 10 наукових рефератів , статей та рекомендацій, в яких висвітлює теоретичні і практичні засади інноваційної діяльності підприємств будівельного господарства, його роботи досліджують економічний  розвиток будівельної галузі України.
Чеботару І.М. притаманні висока активність, творчий пошук, природна ініціативність, багата внутрішня культура, високий рівень відповідальності, уміння працювати на результат. У колективах, де працював та працює, Іван Миколайович має високий авторитет  і користується повагою серед колег по роботі завдяки своїй невтомній працелюбності та цілеспрямованості.