Біографія Романа Дяківа

Роман Степанович Дяків
Вчений, видавець, культурно-громадський діяч

Народився 24 квітня 1940 р. у с. Корчині на Сколівщині, Львівської обл. У 1947 р. разом із сім’єю вивезений у Сибір. Після досягнення 16-річного віку працював учнем токаря на заводі, грав у футбол у команді "Торпедо" (Омськ). У 1957 р. повернувся в Україну. Працював молотобійцем Стрийської будівельної дільниці №6, рахівником Любинцівського сільського споживчого товариства. В 1961 р. закінчив Мукачівський кооперативний технікум, після чого працював товарознавцем бази Кримської облспоживспілки. З 1963 до 1967 р. працював заступником директора торгової бази, заст. директора Южно-Сахалінського міськпромторгу на о. Сахалін (Росія). Водночас навчався заочно у Львівському торговельно-економічному інституті, який закінчив у 1967 р. У тому ж році вступив до аспірантури Київського інституту торгівлі та громадського харчування. В 1971 р. захистив кандидатську дисертацію з питань ринкової економіки. Очолював відділ кон'юнктури ринку Української філії Всесоюзного інституту кон'юнктури торгівлі. Завідував корпунктом журналу «Советская торговля» в Україні. Опублікував понад 20 статей з проблем менеджменту і маркетингу. Був переможцем наукових всесоюзних і всеукраїнських конкурсів. Викладав у Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Мінторгу СРСР і завідував кафедрою. Брав участь у громадсько-політичному русі, за що часто переслідувався органами КДБ.
Під час горбачовської перебудови заснував фірму «Дума» для друкування українських книг, колядників, календарів тощо. Працював заступником голови Всеукраїнської музичної спілки; відповідальним секретарем Всеукраїнського товариства «Просвіта», головою секретаріату товариства зв’язків з українцями за кордоном «Україна-Світ», де налагоджував зв’язки з українцями Кубані, Австрії, Словаччини. Ініціатор створення Міжнародної спілки українських підприємців, яку очолив перший президент України Леонід Кравчук. Був генеральним директором, першим заступником голови Ради цієї спілки. Водночас працював професором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2000-2004 рр. - заступник директора Інституту українознавства. У 2004-2009 - проректор Інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, нині - завідувач кафедри.
Автор близько ста наукових праць. Академік Української академії наук, академік Міжнародної академії оригінальних ідей, генерал Українського козацтва, член ради Міжнародного бойківського товариства. Лицар (граф) ордена Святого Михаїла Архистратига.
Засновник міжнародної економічної фундації для сприяння українському підприємництву, видання енциклопедичної літератури. За його авторством і редакцією вийшли: «Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера», «Українська екологічна енциклопедія» (два видання), «Енциклопедія житлово-комунальної сфери», «Енциклопедія інвестицій», «Енциклопедія інновацій».